Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Жива Бібліотека

«Жива бібліотека» – це інтерактивний захід, що надає людський вимір ідеї полікультурності, оскільки сприяє початку спілкування між людьми, які походять з різних соціально-етнічних контекстів. Захід отримав таку назву, оскільки для опису його учасників, організаторів та діяльності використовується бібліотечна термінологія.

Модель «Живої бібліотеки» «Ініціативи розмаїття» (далі – «ІР-ЖБ») була адаптована Представництвом МОМ в Україні у 2007 р. на основі концепції, розробленої датською неурядовою організацією «Стоп насильству» у 2000 році.

ІР-ЖБ – це модель, в якій «книжками бібліотеки» є люди з різних соціальних або етнічних середовищ, а «читачами» Книжок є учні середніх шкіл або студенти вищих навчальних закладів.