Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

За минулий рік до Уповноваженого надійшло 385 повідомлень про випадки дискримінації

За минулий рік до Уповноваженого надійшло 385 повідомлень про випадки дискримінації, за якими було відкрито провадження
***

Про це йдеться у звіті про виконання у 2015 році Плану заходів з реалізації Стратегії діяльності у сфері запобігання та протидії дискримінації в Україні на 2014-2017 роки, підготовленому працівниками Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого.

Крім того, Уповноваженим з метою реалізації повноважень у сфері протидії та запобігання дискримінації здійснюється постійний моніторинг повідомлень у засобах масової інформації та соціальних мережах з метою виявлення ситуацій, що містить ознаки дискримінації. Так, на підставі інформації, отриманої в результаті вказаного моніторингу, Уповноваженим протягом 2015 року було відкрито 53 ініціативні провадження.

«Окрему увагу було приділено питанню активізації співробітництва Уповноваженого з організаціями громадянського суспільства, експертною спільнотою щодо перегляду чинних антидискримінаційних норм, що наразі є вкрай актуальним», – зазначається у звіті.

З повним текстом Звіту про виконання у 2015 році Плану заходів з реалізації Стратегії діяльності у сфері запобігання та протидії дискримінації в Україні на 2014-2017 роки можна ознайомитися у розділі Запобігання та протидія дискримінації – Діяльність – Стратегія діяльності

Уповноважений ВРУ з прав людини