Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Відкритий лист Ініціативи Розмаїття до Національної поліції України

ГОЛОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ

ХАТІЇ ДЕКАНОІДЗЕ

 

Копія: УПОВНОВАЖЕНОМУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

З ПРАВ ЛЮДИНИ

ВАЛЕРІЇ ЛУТКОВСЬКІЙ

 

2 лютого 2016 року

Відкритий лист Ініціативи Розмаїття

 

Мережі «Ініціатива Розмаїття» з відкритих джерел стало відомо про «рейд по виявленню нелегалів» у місті Біла Церква. На відео, яке було викладено 25 січня на сторінці Вконтакте ЦК «Азов»  -  https://vk.com/wall-79171516?own=1&z=video283114495_172009054%2F4333081e300f40234b стверджується, що це спільний проект Управління Національної поліції Київської області та Цивільного корпусу «Азов» по виявленню іноземців, які порушують законодавство щодо перебування на території України. На відео зафіксовано представлення одного з учасників рейду як співробітника Управління Національної поліції у Київської області та запис як група з 4 чоловіків потрапляє до двох помешкань у місті Біла Церква. Усі мешканці, з якими спілкувалася група, належали до видимих меншин і відрізнялися кольором шкіри. Хочемо звернути увагу на той факт, що в одного з іноземців було виявлено «Довідку про звернення за захистом в Україні», яка є законною підставою перебування іноземного громадянина в Україні.

 

З огляду на інформацію, викладену у відео, мережа звертається до Голови Національної поліції України з проханням підтвердити або спростувати факт співпраці в даному рейді Управління Національної поліції у Київської області з ЦК «Азов».

 

У разі підтвердження цього факту, просимо надати інформацію про нормативно-правові документи, на підставі яких здійснювалися дії, зафіксовані на відео.

 

А в разі не підтвердження цього факту, просимо ініціювати перевірку дій представників ЦК «Азов» на предмет законності підстав потрапляння до помешкання іноземців, які мають інший колір шкіри.

 

Зі свого боку, Мережа «Ініціатива Розмаїття» засуджує виявлений факт етнічного профайлінгу, який проводився стосовно іноземних громадян виключно за зовнішніми ознаками, а  саме кольором шкіри.

 

Мережа також звертає увагу на те, що протягом 2014-2015 рр. нами зафіксовано 5 випадків расово-мотивованого насильства щодо іноземців, які є шукачами притулку та мають статус біженця в Україні.

 

Ми, члени «Ініціативи Розмаїття», що підписалися нижче, закликаємо Національну поліцію України, у межах своєї компетенції, здійснити оперативні заходи, спрямовані на публічне засудження, притягнення до відповідальності винних осіб, та попередження подібної практики у майбутньому.

 

Для довідки: У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

 

ІР виступає за захист людської гідності та добробут мігрантів, біженців і видимих меншин України. На сьогоднішній день Ініціатива розмаїття нараховує понад 65 міжнародних, неурядових, державних та комерційних організацій, а також представників дипломатичних місій та інших зацікавлених осіб.

Більше про діяльність мережі можна дізнатися на сайті - http://diversipedia.org.ua/ua

 

У разі питань або потреби в додатковій інформації, звертайтеся за адресою diversityinitiative2010@gmail.com

 

 1. Мирослав Грінберг, Київський ОЦ "Простір толерантності", викладач Нової поліції
 2. Ярослав Мінкін, голова правління Молодіжної організації "СТАН"
 3. Наталія Гуржій, Голова Правління, Благодійний Фонд "РОКАДА"
 4. Благодійний Фонд Право на Захист у співпраці з ХІАС
 5. Проект "Без кордонів"/ГО «Центр Соціальна Дія»
 6. Центр інформації про права людини
 7. Галина Койнаш, Харківська правозахисна група
 8. Група моніторингу прав національних меншин в Україні
 9. Мрідула Гош, Східно-Європейський Інститут Розвитку
 10. ГО "Африканська Рада в Україні"
 11. Яна Салахова, мережа «Ініціатива Розмаїття»
 12. Ольга Олейніченко, голова ГО "EL&OL" з підтримки іноземних студентів в Україні
 13. Олексій Шестаковський, викладач НТУУ "КПІ"
 14. Благодійний Фонд «Розвиток»
 15. Громадський Рух "Віра, Надія, Любов"
 16. Юрій Чумак, голова Центру правових та політичних досліджень "ДУМА"
 17. Сильвія Ковальська, Директор Департаменту з питань расизму, расової дискримінації, ксенофобії, МГО «Реформація»
 18. Енвер Кадиров
 19. ГО «Україна по-арабськи»
 20. ГО «Справедливість та захист»
 21. Наталя Беліцер, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика
 22. Едуард Ключко, Радник голови Ради правління, Дніпропетровське обласне товариство німців «Відергебурт»; Засновник та Координатор ініціативної групи "Українсько-африканський центр розвитку громадських та культурних ініціатив і сприяння діловому співробітництву".