Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Вчені створили глобальну базу даних людських культур і виклали її онлайн

Міжнародний колектив учених створив базу даних D-PLACE, яка об'єднує дані про місця, мови, культури і навколишнє середовище.

Вона графічно оформлена і викладена у відкритий доступ на сайт проекту.

База поєднує в собі дані про харчові уподобання, особливості вступу в шлюб, ігри та культурне розмаїття світу. У ході створення D-PLACE вчені використовували дані про 1400 людських спільнот. 

Під «спільнотою» дослідники розуміють спільність людей, об'єднаних спільною територією, мовою і культурними практиками. Більшість культурних відомостей бази даних засновані на етнографічних дослідженнях, проведених у ХІХ-ХХ століттях.

D-PLACE дає можливість візуалізувати інформацію у вигляді таблиць, карток або лінгвістичного дерева, що полегшує порівняння різних культур і оцінку їхнього взаємовпливу. Пошук можна проводити за культурним практикам, факторам навколишнього середовища, мовною сім'єю або регіоном світу. 

Media Sapiens