Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Уповноважена з прав людини просить Авакова звільнити Ківу

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням звільнити Іллю Ківу з посади начальника Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції.

«У соціальній мережі Facebook Ківа активно висвітлює свою діяльність на посаді начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України. Відповідно, всі його вислови і розміщена на вказаному інтернет-ресурсі інформація вважаються офіційними, тобто такими, які ілюструють позицію конкретного органу влади в тій чи іншій ситуації. Як відомо, така діяльність Ківи вже давно породила в суспільстві негативну реакцію і обурення», – йдеться у повідомленні Лутковської.

Омбутсмен також у своєму зверненні до міністра МВС Арсена Авакова пише про «непоодинокі публічні прояви дискримінаційної поведінки Іллі Ківи та його гомофобні висловлювання».

Водночас сам Ілля Ківа на сторінці у Facebook повідомив про створення спецкомісії щодо перевірки його діяльності на посаді начальника Департаменту протидії наркозлочинності.

«Проводять службові перевірки, щоб до приїзду міністра нарити на мене негатив. Оскільки роботу я свою виконую добре і чесно, а хабарів не беру – шукають хоч який-небудь привід, щоб виправдати позицію голови Нацполіції», – написав Ківа.

22 квітня голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе заявила про те, що ініціює звільнення керівника департаменту протидії наркозлочинності Іллі Ківи через некоректні висловлювання. Деканоїдзе зокрема розкритикувала інтерв’ю Ківи у ЗМІ, де він допустив можливість замаху на себе з боку бійців АТО, яким, на думку Ківи, «немає чим зайнятися, а рука лише до автомату і звикла». 

Радіо Свобода