Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Ухвалені урядом зміни щодо переселенців є дискримінаційними – представник омбудсмена

Ухвалені цього тижня зміни в постановах уряду України щодо переселенців є дискримінаційними, вважає представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Жанна Лук’яненко. Про це вона заявила 10 червня в ефірі проекту Радіо Свобода «Донбас. Реалії».

Документ, зокрема, передбачає систему перевірок місць фактичного проживання і перевірок матеріально-побутових умов життя переселенців як умови для призначення або відновлення виплат.

«Перш за все ми маємо дискримінаційні норми щодо внутрішньо переміщених осіб, тому що знов передбачаються якісь додаткові перевірки. Процедури, які стосуються лише окремої частини громадян України», – вказала Жанна Лук’яненко.

Найбільш тривожним, за словами Лук’яненко, є факт, що запропоновані зміни передбачають можливість припинення виплат, зокрема, пенсійних, на термін до 6 місяців. При цьому заборгованість держави перед пенсіонером може не виплачуватися. Це, за словами представника Верховної Ради, є прямим втручанням у право на захист власності. Жанна Лук’яненко підкреслила, що пенсія у рішеннях Європейського суду і національних судових рішеннях визначається як власність. 

Зміни в постановах Кабінету Міністрів України №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» і № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» ухвалені на засіданні уряду, але ще не набрали чинності.

Радіо Свобода