Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

У Києві презентували гімн кримськотатарського народу двома мовами

У Києві презентували гімн кримськотатарського народу, записаний у виконанні хорової капели «Думка» в супроводі симфонічного оркестру Українського радіо.

Як повідомляє проект Радіо Свобода Крим.Реалії, вперше гімн «Ant etkenmen» («Я поклявся»), слова якого написав відомий кримськотатарський діяч Номан Челебіджихан, був записаний і кримськотатарською, і українською мовами.

Як сказав для Крим.Реалії кримськотатарський композитор Джеміль Каріков, це дійсно історична подія: вперше гімн був записаний і українською мовою в такому академічному виконанні, і тепер і українці можуть почути й зрозуміти кримськотатарський національний гімн.

18 травня, на День пам’яті жертв кримськотатарського народу, гімн виконають у Національній опері в Києві.

Радіо Свобода