Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Тренінг на тему: «Як висвітлювати позитивні історії переселенців?», Київ

Як висвітлювати позитивні історії про переселенців з Донбасу та Криму? Як протидіяти «мові ворожнечі» щодо внутрішньо переміщених осіб, яка часом присутня в українському суспільстві? Чи є у переселенців «історії успіху», і якщо так – як і де їх шукати?

28 листопада в Києві відбудеться одноденний тренінг для журналістів щодо цих питань. Тренінг проводить ГО “Інтерньюз-Україна”за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Японії.

До участі у тренінгу запрошуються журналісти з 8-ми регіонів України: Харківської, Дніпропетровської, Київської, Запорізької, Одеської та Полтавської областей, а також частин Донецької та Луганської областей, підконтрольних українській владі.

З кожного медіа з цих областей запрошуємо по 2 журналісти.

Учасників тренінгу буде відібрано на конкурсній основі. Для подання заявки на участь у тренінгу потрібно заповнити цю анкету. Дедлайн подання заявок – 20 листопада 2015 року, 12.00.

Мета тренінгу – навчити українських журналістів висвітлювати аспекти життя переселенців без використання «мови ворожнечі», знаходити позитивні історії та історії їхнього успіху, аби в такий спосіб збільшувати мотивацію внутрішньо переселених осіб та місцевих громад до співпраці й взаємодії.

Медіа, які візьмуть участь у тренінгу, зможуть після цього отримати фінансову підтримку (міні-гранти) на покриття собівартості витрат з вироблення та розміщення матеріалів про позитивні історії переселенців. Після публікації репортажів медіа можуть подати їх на конкурс матеріалів з цієї тематики. Три найкращі матеріали отримають нагороди. Також на основі матеріалів конкурсу буде створенофото-календар ”Успішні разом”, присвячений позитивним історіям переселенців у різних регіонах країни.  

Місце проведення тренінгу: м. Київ, вул. Ризька, 15 – офіс МГО «Інтерньюз-Україна».

Час проведення:  28 листопада, 10.00-18.00.

Тренери/спікери: експерти Інтерньюз-Україна, українські журналісти, що висвітлюють тему переселенців; українські активісти та правозахисники, які працюють з цією темою.

Організатори забезпечують учасників харчуванням, та відшкодовують вартість проїзду (за наявності квитків; вартість проїзду має орієнтовно дорівнювати вартості купейного квитка туди-назад “ваше місто – Київ – ваше місто”).

Ініціатива “Успішні разом” реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в межах Проекту “Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні”) та Уряду Японії.

Проект “Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні” реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. 

ГУРТ