Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Телекомпанія SWR поскаржилась у прокуратуру на користувача Facebook через ксенофобський коментар

Німецька телекомпанія SWR подала в прокуратуру позов через повідомлення екстремістського характеру, залишеним користувачем Facebook після матеріалу про біженців.

Про це повідомляє Deutshe Welle.

У свою чергу, прокуратура Штутгарта почала розслідування за підозрою в розпалюванні ворожнечі користувачем Facebook, який на початку вересня залишив під псевдонімом на сторінці програми Weltspiegel суспільно-правового телеканалу ARD повідомлення екстремістського характеру.

Справа стосується матеріалу про ситуацію з біженцями на сербсько-угорському кордоні, повідомили 18 вересня прокуратура і телерадіокомпанія Südwestrundfunk (SWR), що входить в структуру ARD.

Розслідування розпочате на підставі позову, поданого в прокуратуру керівництвом SWR. У даний час до німецьких правоохоронних органів надходить велика кількість заяв, пов'язаних з екстремістськими і ксенофобськими постами в соціальних мережах. Міністерство юстиції ФРН і Facebook нещодавно повідомили про намір вжити заходів для скорочення кількості подібних повідомлень в мережі.

Компанія Facebook створила нову безкоштовну систему пошуку інформації, яка має на меті полегшити роботу журналістів і співробітників ЗМІ. Новий проект під назвою Signal дозволяє відстежувати новини і популярні у спільнотах Facebook та Instagram теми.

Також, як писав MediaSapiens, представники Facebook і уряду Німеччини заявили про створення робочої групи, яка займеться моніторингом антимігрантських публікацій і проявів ксенофобії в мережі. Вжити подібних заходів змусив тиск з боку німецьких правоохоронних органів. Поліцію хвилює сплеск расистських настроїв у зв'язку з масовою міграцією біженців з Близького Сходу.

Media Sapiens