Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Семінари на тему «Поєднання різних підходів до забезпечення рівності та недискримінації»

Європейський центр з питань меншин (м. Фленсбург, Німеччина) продовжує проведення циклу семінарів у рамках Програми Східного партнерства «Національні меншини та етно-політичні питання: Білорусь – Молдова – Україна» та оголошує набір учасників на третю частину лекцій  за Програмою 2016 року -  відкритим.

Третя частина Програми в Україні розпочнеться із основного семінару на тему «Поєднання різних підходів до забезпечення рівності та недискримінації» який пройде у м. Київ, 26-27 вересня 2016 року та продовжиться у регіонах 29 вересня у м. Миколаїв та 3 жовтня у м.Вінниця, відповідно.

До участі у семінарах запрошуються представники державних органів та співробітники інших офіційних структур, які опікуються питаннями етнічної політики та забезпеченням прав людини, представники етно-культурних та правозахисних організацій громадянського суспільства,  включаючи академічних експертів та журналістів.

Тематику семінарів присвячено питанням забезпечення рівності, протидії дискримінації та участі меншин

Під час проведення семінару у м. Київ до обговорення плануються такі теми:

  • яким чином використовувати інші, ніж закони проти дискримінації, правові механізми захисту рівності (закони про мови, закони про меншини, закони, що захищають ті чи інші права);
  • яким чином оптимально поєднати судові засоби протидії дискримінації та захисту прав з іншими механізмами і можливостями (скаргами в адміністративні органи, цивільними кампаніями);
  • як правильно розставити пріоритети і знайти баланс між боротьбою з ксенофобією і повсякденною, рутиною дискримінацією, не пов’язаної з проявами етнічної ворожнечі;
  • як збирати і використовувати інформацію про прояви дискримінації та етнічної ворожнечі.

До участі у Програмі у якості лекторів, запрошено відомих європейських експертів у цій сфері, а саме:

  • Доктор Реетта Тойванен, ад’юнкт-професор соціології та культурної антропології університету Хельсінкі, науковий співробітник Інституту міжнародного права та прав людини ім. Еріка Кастрена Фінської академії наук, президент Фінської ліги прав людини і член Європейської комісії з боротьби з расизмом і нетерпимістю
  • Aлексейс Димитровс, магістр юридичних наук, радник з основних прав, юстиції і внутрішніх справ для групи Greens / EFA в Європейському парламенті, Брюссель.

Нагадуємо, що метою Програми є обговорення європейського досвіду захисту етнічних меншин та забезпечення рівності за етнічною ознакою, налагодження співпраці між органами державної влади, представниками громадянського суспільства та академічними колами в Білорусі, Молдові та Україні з метою обміну найбільш результативними практиками застосування національного антидискримінаційного законодавства і забезпечення участі національних меншин у громадському житті через консультативні механізми в конкретних умовах країн Східного партнерства, пошук найбільш оптимальних шляхів адаптації європейських стандартів до конкретних умов країн Східного партнерства.

Цикли семінарів підпорядковуються двом основним темам: «Рівність (у тому числі захист від дискримінації) за етнічною ознакою» та «Участь меншин у суспільному житті, включаючи взаємодію з державними органами в різних формах».

У ході семінарів обговорюються можливості застосування різних механізмів, що забезпечують участь національних меншин в житті суспільства та їх конструктивну взаємодію з органами державної влади та місцевого самоврядування.

Для реєстрації на семінари необхідно пройти попередню реєстрацію за наступними посиланнями:

Київ, 26-27 вересня  - дедлайн - 22 вересня 2016 року.

Миколаїв, 29 вересня - дедлайн - 23 вересня 2016 року.

Вінниця, 3 жовтня - дедлайн - 24 вересня 2016 року.

У разі виникнення питань щодо участі у роботі семінарів, просимо звертатись до Координатора Проектів Програми, пані Наталії Мекахаль за адресою n.mekahal@gmail.com

Контакти

 

  • Європейський центр з питань меншин
  • Наталія Мекахаль
  • n.mekahal@gmail.com