Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Семінари на тему національних меншин та консультативних структур

Серія семінарів Програми Східного Партнерства Європейського Центру з Питань Меншин, присвячених національним меншинам та консультативним структурам, відкриється дводенним семінаром у Києві вже у понеділок, 30 листопада.

У перший день на семінарі виступлять два запрошених експерта: др. Балаш Добош (Угорщина) та пані Рокайя Дьялло (Франція).

Відкриє семінар др. Добош з лекцією на тему «Консультативні та дорадчі органи з питань меншин: огляд європейського досвіду». Балаш Добош – науковий співробітник Інституту меншин в Центрі соціальних наук Угорської академії наук. Він також викладає в Будапештському університеті Корвіна та Університеті ім. К. Естерхазі, м Егер. У його наукові інтереси входить співвідношення ідентичності, етносу і політики, представництво та участь національних меншин у суспільному житті, процеси прийняття політичних рішень щодо меншин, включаючи права меншин в сучасній Угорщині.

Пані Дьялло, яка продовжить програму семінару, – французька журналістка, письменниця і кінематографіст, яка отримала міжнародне визнання за свій внесок у сприяння розвитку рівності, культурного розмаїття та прав людини. Вона є членом правління Європейської Мережі проти расизму (ENAR) і веде активну громадську та творчу діяльність у Парижі. У Києві пані Дьялло прочитає лекцію про комунікації між офіційною владою та активістами громадянського суспільства.

У другий день семінару, 1 грудня, на семінарі пройде сесія «Консультативні та дорадчі структури та їх ефективність». Учасниками семінару будуть обговорюватись різні питання, пов’язані із представництвом меншин через подібні структури, проблеми забезпечення прозорості в роботі цих структур та їх можливості впливати на прийняття рішень.

Семінар в Києві організовується у співпраці із Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Семінар відкритий для всіх бажаючих. Для участі у семінарі необхідно зареєструйтесь он-лайн, пройшовши за цим посиланням до 27 листопада 2015 року.

Детальну програму семінару можна переглянути тут.

Наступними за семінаром у Києві пройдуть два регіональні семінари ПСП – у м. Ужгород (3 грудня) та  у м.Львів (7 грудня).

Контакти