Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Поліцію зобовязали фіксувати в заяві обставини злочину, які можуть свідчити про мотиви нетерпимості

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.05.2016

м. Київ

N 438

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 червня 2016 р. за N 864/28994

Про внесення змін у додаток 3 до Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 23 Закону України "Про Національну поліцію", статей 60, 214 Кримінального процесуального кодексу України, підпункту 7 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року N 877, постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року N 730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ", а також забезпечення належного обліку кримінальних правопорушень, учинених з мотивів нетерпимості,

НАКАЗУЮ:

1. Доповнити додаток 3 до Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженої наказом МВС від 06 листопада 2015 року N 1377, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 року за N 1498/27943, новим пунктом 5 такого змісту:

"5. Указує на обставини вчинення кримінального правопорушення, які можуть свідчити про мотиви нетерпимості (расова, національна належність, релігія чи переконання тощо)".

У зв'язку з цим пункти 5 - 7 вважати відповідно пунктами 6 - 8.

2. Директорові Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В. Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Національної
поліції України

Х. Деканоідзе

Начальник управління
правового забезпечення

О. Романюк

ЛігаЗакон