Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Підручник без дискримінації: МОН починає впровадження нових стандартів

Починаючи з 2016 року МОН впроваджуватиме нові стандарти для підручників. Зокрема, щоб виправити завдання, в яких є ознаки гендерної дискримінації, вже провели експертизу близько 50%  макетів підручників для  восьмих класів.

Про це йшлося під час робочої наради в Міністерстві освіти та науки України щодо видавництва підручників у новому навчальному році.

Перевірку  здійснює група проекту проведення гендерної експертизи підручників та нормативних документів, що працює за підтримки фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей запевнив, що якість підручників- першочерговий пріоритет для МОН.

“Ми максимально намагатимемося внести зміни в підручники для восьмих класів, враховуючи стислі терміни, що лишитися до початку навчального року. Однак, впевнено можу сказати, що підручники для дев’ятих класів в наступному році пройдуть повну  експертну перевірку. Ми плануємо, що вже в 2018 році підручники друкуватимуться на основі нової програми, з дотриманням усіх стандартів, в тому числі без дискрімінації”, - запевнив Павло Хобзей.

Наразі Міністерство, на підставі конкурсного відбору, затвердило перелік зі ста п’ятидесяти одного підручника, що друкуватимуться за кошти держбюджету в 2016 році.

“Ми повинні забезпечити дітей підручниками до першого вересня, але це мають бути не просто підручники, а якісні підручники. Час в нас ще є”, - заявив заступник директора  Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України Юрій Завалевський.

Павло Хобзей також зазначив, що робота над підручниками для дев’ятих класів почнеться вже найближчим часом. Для цього МОН планує суттєво підвищити якість експертної перевірки та поглибити взаємодію між видавництвами, Міністерством та Інститутом модернізації освіти.

Міністерство освіти та науки України