Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Підлітки Київського клубу толерантності відзначали Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації

В суботу 19 березня 2016 року в Київському клубі толерантності з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації розпізнавали символіку ненависті, обговорювали небезпеку її популярності та розповсюдження ксенофобських поглядів

Більше 20 підлітків – гостей та досвідчених учасниць і учасників Клубу, завітало на майстерню з розпізнавання символів ворожнечі, які є популярними на наліпках в громадському транспорті та графіті в м. Київ, а також часто зустрічаються в інтернеті. Із використанням інформаційної брошури «Футбол проти расизму» підлітки визначили на зображеннях вольфсангели, кельтські хрести, нумерологічні позначення та язичницькі руни, що використовувалися нацистами у Другій світовій війні, а тепер популярні серед сучасних расистів.

Перед безпосередньою роботою із символікою в інтерактивній вправі «Займи позицію» було актуалізовано обговорення щодо:

• значення символіки як такої в житті учасни_ць майстерні,
• чи толерантність передбачає окрім недискримінаційного ставлення також і активні дії в солідарності із пригнобленими,
• чи є символіка, що розпалює міжетнічну та міжрелігійну ворожнечу, проблемою для українського суспільства?

Крім того, підлітки поділилися власним досвідом протидії ксенофобським проявам в школах. Відмітили, що малювання свастики та вскидування руки в нацистському привітанні часто зустрічається просто як популярний жест. Тобто, окрім усвідомленої ксенофобії також розповсюджено невідрефлексоване повторювання побаченого «в старших», наприклад, малювання популярного нацистського кельтського хреста із вписуванням абревіатури-назви футбольного клубу, коли сам символ не має жодного футбольного значення. Втім, прояви дискримінації у футболі не обмежуються виключно знаками чи малюнками на футболках і банерах, а також присутні в самому хибному апелюванні до переваги «білої раси», наприклад, у назвах окремих груп ультрас, таких як «White boys club». Це підтверджується й іншим контентом сторінки цієї групи в соціальній мережі «вконтакте» із  численними фото з трибун під час матчів Динамо Київ.

Під час заходу також відбувся перегляд кількох новинних відео, що наочно демонструють небезпеку людиноненависницьких ідеологій, й наскільки коротким є перехід від агітації за допомогою символіки до прямого фізичного насильства щодо «не таких» людей на вулицях міста. Наприкінці один з учасників нагадав про небезпеку порізів в разі зривання стікерів, адже расисти часто ховають під них леза. Тож, варто промацувати наліпку перед тим, як здерти її.

На наступних зустрічах планується відвідування Міжнародного Фестивалю документального кіно про права людини “DocuDays” для перегляду фільмів на тему міграції й знайомства із «Книжками» «Живої бібліотеки», майстерня з вироблення про-толерантних трафаретів, перегляд та обговорення відеороликів на теми антидискримінації, а також футбольна гра змішаних за походженням, віком та гендером команд.

Захід реалізовано в рамках проекту «Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану рівності та недискримінації» Європейської комісії при підтримці Європейського Союзу

Простір толерантності