Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Новини

Німеччина створила законопроект, що передбачає штрафи для соціальних мереж за пости, що розпалюють ненависть, і фейкові пости.

Німеччина створила законопроект, що передбачає штрафи для соціальних мереж, таких як Twitter і Facebook, за несвоєчасне видалення забороненого контенту. Під ним маються на увазі пости, що розпалюють ненависть, і фейкові пости. Сума штрафу може сягати 50 млн євро. Про це пише Spiegel.

Європейський тиждень проти расизму відбудеться у 9 областях України

З 18 березня по всьому континенту стартує Європейський тиждень проти расизму, під час якого активісти та активістки пропагуватимуть рівність між всіма людьми незалежно від кольору шкіри та святкуватимуть культурне розмаїття. Близько 100 000 людей вже долучилися до тижня проти расизму. В Україні мистецькі та просвітницькі заходи на підтримку європейських цінностей відбудуться у 9 регіонах України.

Аналіз соціальних зв'язків людей може привести до нового способу їх дискримінації

Все частіше ключові рішення в житті людей приймаються на основі величезного обсягу інформації, пише The Atlantic. Починаючи від визначення рівня кредитоспроможності і закінчуючи прийомом на роботу. При чому, все частіше вид інформації, яка враховується при прийнятті рішень, навіть не розкривають. Іноді до уваги беруться не тільки дані про конкретну людину, але і про її оточення: друзів, сім'ю, знайомих.

Семінар з подолання стереотипів (Київ)

National Youth Council of Ukraine запрошує молодь на українськоо-німецький семінар з подолання стереотипів, який відбудеться 5-10 грудня. Дедлайн - 26 листопада 2016 р. (далі - англ.).

The topics that will be discussed: 

Іноземцям не дозволили здавати кров для поранених українців

Київ – Хочеш здати кров – переконайся, що маєш громадянство України. Адже останні 10 років діє закон, що забороняє іноземцям бути донорами, навіть якщо вони здорові і мають рідкісну групу. Верховна Рада не знайшла голосів, щоб змінити ситуацію. Така ситуація не відповідає європейським нормам, вона позбавляє багатьох хворих можливості вижити, кажуть деякі експерти. Водночас система збору крові в Україні настільки проблемна, що цей непроголосований закон не «залатав би дірок», додають інші.

Держава не бореться з дискримінацією, бо їй це економічно невигідно, — Філіпішина

Про те, хто і яких дискримінацій зазнає в Україні і як з цим боротися, розповіли представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина та студенти Вікторія Музика та Юрій Батан, переможці конкурсу есеїв на правозахисну тематику.

Лариса Денисенко: У вищій освіті в Україні є окремі курси, присвячені дискримінації, толерантності, антидискримінаційному інструментарію?

Міжнародний тренінг-курс «Закладинки»: протидія мові ненависті та дискримінації в молодіжній роботі через освіту з прав людини»

Запрошуємо взяти участь у Міжнародному тренінг-курсі «Закладинки»: протидія мові ненависті та дискримінації в молодіжній роботі через освіту з прав людини».

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації та Дніпропетровська обласна молодіжна громадська організація «МІКС» запрошують взяти участь в Міжнародному тренінг-курсі «Закладинки»: протидія мові ненависті та дискримінації в молодіжній роботі через освіту з прав людини».

Головне слідче управління розкритикувало дії слідчих Солом'янського райвідділу поліції у Києві через відсутністть перевірки мотиву релігійної нетерпимості

Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України (ГСУ МВС) розкритикувало дії слідчих Солом'янського райвідділу поліції у Києві і зажадало прискорити хід розслідування, виклавши свій план дій.

Про це йдеться у дорученні ГСУ МВС, текст якого має у своєму розпорядженні Крим.Реалії.

Зокрема, в тексті доручення йдеться, що оперативний підрозділ Солом'янського відділення національної поліції не перевірив версію про появу ісламофобського напису на дверях приміщення «Асоціації мусульман України» (АМУ) на грунті релігійної нетерпимості.

У Вінниці відбувся перший перший фестиваль рівних прав і можливостей

19 жовтня 2016 року, в рамках проекту «Жінки – це 50% успіху України», відбувся перший на Вінниччині Фестиваль рівних прав і можливостей INFEST 2016.

Міносвіти планує збільшити частку викладання українською у школах для нацменшин

Міністерство освіти і науки України має намір збільшити обсяг викладання українською мовою в школах національних меншин. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, внісши зміни до навчальних планів, можливо збільшити частку викладання предметів українською мовою в школах, де викладають мовами нацменшин.

За даними Міносвіти, у 2014/2015 навчальному році в Україні працює 17090 загальноосвітніх навчальних закладів, серед них з українською мовою навчання – 15 696, російською – 621, румунською – 78, угорською – 68.