Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Новини

Аналіз соціальних зв'язків людей може привести до нового способу їх дискримінації

Все частіше ключові рішення в житті людей приймаються на основі величезного обсягу інформації, пише The Atlantic. Починаючи від визначення рівня кредитоспроможності і закінчуючи прийомом на роботу. При чому, все частіше вид інформації, яка враховується при прийнятті рішень, навіть не розкривають. Іноді до уваги беруться не тільки дані про конкретну людину, але і про її оточення: друзів, сім'ю, знайомих.

Семінар з подолання стереотипів (Київ)

National Youth Council of Ukraine запрошує молодь на українськоо-німецький семінар з подолання стереотипів, який відбудеться 5-10 грудня. Дедлайн - 26 листопада 2016 р. (далі - англ.).

The topics that will be discussed: 

Іноземцям не дозволили здавати кров для поранених українців

Київ – Хочеш здати кров – переконайся, що маєш громадянство України. Адже останні 10 років діє закон, що забороняє іноземцям бути донорами, навіть якщо вони здорові і мають рідкісну групу. Верховна Рада не знайшла голосів, щоб змінити ситуацію. Така ситуація не відповідає європейським нормам, вона позбавляє багатьох хворих можливості вижити, кажуть деякі експерти. Водночас система збору крові в Україні настільки проблемна, що цей непроголосований закон не «залатав би дірок», додають інші.

Держава не бореться з дискримінацією, бо їй це економічно невигідно, — Філіпішина

Про те, хто і яких дискримінацій зазнає в Україні і як з цим боротися, розповіли представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина та студенти Вікторія Музика та Юрій Батан, переможці конкурсу есеїв на правозахисну тематику.

Лариса Денисенко: У вищій освіті в Україні є окремі курси, присвячені дискримінації, толерантності, антидискримінаційному інструментарію?

Міжнародний тренінг-курс «Закладинки»: протидія мові ненависті та дискримінації в молодіжній роботі через освіту з прав людини»

Запрошуємо взяти участь у Міжнародному тренінг-курсі «Закладинки»: протидія мові ненависті та дискримінації в молодіжній роботі через освіту з прав людини».

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації та Дніпропетровська обласна молодіжна громадська організація «МІКС» запрошують взяти участь в Міжнародному тренінг-курсі «Закладинки»: протидія мові ненависті та дискримінації в молодіжній роботі через освіту з прав людини».

Головне слідче управління розкритикувало дії слідчих Солом'янського райвідділу поліції у Києві через відсутністть перевірки мотиву релігійної нетерпимості

Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України (ГСУ МВС) розкритикувало дії слідчих Солом'янського райвідділу поліції у Києві і зажадало прискорити хід розслідування, виклавши свій план дій.

Про це йдеться у дорученні ГСУ МВС, текст якого має у своєму розпорядженні Крим.Реалії.

Зокрема, в тексті доручення йдеться, що оперативний підрозділ Солом'янського відділення національної поліції не перевірив версію про появу ісламофобського напису на дверях приміщення «Асоціації мусульман України» (АМУ) на грунті релігійної нетерпимості.

У Вінниці відбувся перший перший фестиваль рівних прав і можливостей

19 жовтня 2016 року, в рамках проекту «Жінки – це 50% успіху України», відбувся перший на Вінниччині Фестиваль рівних прав і можливостей INFEST 2016.

Міносвіти планує збільшити частку викладання українською у школах для нацменшин

Міністерство освіти і науки України має намір збільшити обсяг викладання українською мовою в школах національних меншин. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, внісши зміни до навчальних планів, можливо збільшити частку викладання предметів українською мовою в школах, де викладають мовами нацменшин.

За даними Міносвіти, у 2014/2015 навчальному році в Україні працює 17090 загальноосвітніх навчальних закладів, серед них з українською мовою навчання – 15 696, російською – 621, румунською – 78, угорською – 68.

Студенти-іноземці показали, які райони Франківська вважають найбільш небезпечними

11 жовтня в офісі Молодіжної організації СТАН студенти-іноземці місцевих університетів спільно з представниками патрульної поліції спробували здійснити «Картування громади».

 

Це – звична для США практика, коли люди на карті міста відзначають локації, що викликають занепокоєння та напруження, дискусійні місця, де поєднуються позитивні і негативні явища тощо. Про це учасникам розповів волонтер з Америки Кайл Логан.

Злочини на грунті ненависті: чому краще попередити, ніж долати наслідки

Як будувати толерантне суспільство через неформальну освіту молоді вирішували у Житомирі на круглому столі. Цей круглий стіл покликаний не тільки надати проблемі злочинів на грунті ненависті публічного розголосу, але й підвести підсумки проекту “До толерантного суспільства через неформальну освіту молоді”, що реалізовувався на теренах Житомирської області партнерством громадських організацій на чолі з Житомирською обласною Асоціацією фахівців соціальної сфери. Участь у заході взяли представники громадських організацій, державних установ, правоохоронців, закладів освіти та місцевих ЗМІ.