Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Навчання бакалаврів з соцроботи з ромською громадою

Шукаючи, як інституціоналізувати ромських соціально - медичних посередників, в рамках програми РОМЕД-1, МБО «Чіріклі» запропонував провести експрес-курси з медіації в ромських громадах для соціальних працівників та місцевих органів влади.

З травня по липень минулого, 2015 року МБО «Чіріклі» разом з Державним Інститутом сімейної та молодіжної політики провели таки курси для 150 осіб з різних регіонів України.
Такі навчання слід продовжувати як для соціальних працівників так і державних службовців. ROMED національна команда в Україні наполягала на розробці спеціального курсу «Медіація як форма соціальної роботи з ромською громадою". Його розробили на основі методології ROMED1.

І є новина!

Після серії обговорень, зустрічей, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, точніше його Інститут соціальної роботи та менеджменту (м. Київ), схвалив включення курсу «Медіація як форма соціальної роботи з ромською громадою» в програму навчання бакалаврів, яка почнеться з вересня 2016 року.

Це один із запланованих кроків для закріплення професії ромських-соціально медичних посередників в Україні.

Довідка

Починаючи з 2010 року, на допомогу ромським громадам в Україні прийшли ромські соціально-медичні посередники. Ними стали, насамперед, представники ромських громад, що користуються особливою довірою та пошаною серед ромів, мають певний рівень освіти. Найвагомішим аргументом на користь такої роботи була і залишається потреба ромів у доступі до належних медичних та соціальних послуг. Особливою проблемою завжди було забезпечення недискримінаційного ставлення до ромів з боку тих, хто ці послуги надає.

Посередництво є одним із механізмів, спрямованих на вирішення даної проблеми. Він використовуються в Європі для вирішення проблем нерівності між ромами та місцевим населенням, коли йдеться про працевлаштування, медичне обслуговування, освіту та отримання соціальних послуг.
МБФ «Чіріклі» впроваджує програму за підтримки Програми «Ромське Здоров‘я» ІВФ (Будапешт) і Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження». Навчальна частина програми за підтримки програми РОМЕД-1.

Слухайте про роботу посередників і посередниць у подкастах: http://radiochiriklo.com/