Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Напад на ромську родину в Ужгороді

28 серпня у місцевих ЗМІ була опублікована новина про постріли поблизу ромського будинку в районі супермаркету «Дастор».
Усі події трапилися по вулиці Шевченка на подвір’ї будинку ромської родини, куди ввечері зайшли четверо або п’ятеро молодих осіб, які були нетверезими або перебували під дією наркотичних речовин. Ці особи почали погрожувати фізичною розправою ромам, які в той час були на подвір’ї. Били жінок, голову родини. Діти в той час втекли до кімнати. Один з молодиків витягнув пістолет і вистрелив кілька разів у повітря та у сторону ромів.
Голова родини виявився учасником бойових дій в АТО. Тільки після того, як жінка винесла його посвідчення, молодики, очевидно, перелякалися і втекли геть. Очевидно, що ці особи знали, що в даному будинку проживають саме роми і цілеспрямовано пішли на такий конфлікт.

По цей час і жінки, і діти перебувають у важкому психологічному стані, вони пережили шок від дій цих молодиків. Одразу на місце події прибули швидка допомога на наряд поліції.
Мені шкода, що деякі журналісти викривлено подали цю інформацію, зокрема, що в цьому будинку знаходився наркопритон (поліція з собакою провели обшук місця події та будинку). Також неповну та необ’єктивну інформацію подає і прес-служба Ужгородського відділу поліції.
Завданням поліції є знайти злочинців та довести справу до суду, який повинен покарати винних.

Джерело