Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Національний міграційний Форум: міжнародні та національні правові інструменти, виклики та напрацювання

16 березня 2016 року проходитиме Національний міграційний Форум: міжнародні та національні правові інструменти, виклики та напрацювання. 
 

Захід відбудеться у рамках Проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду у сфері міграції». Проект здійснюється ВБФ "Право на Захист" спільно з Українською Гельсінською Спілкою з Прав Людини за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проектом здійснюється ряд заходів з метою активізації співпраці громадських організацій та держави в сферах реформування системи міграції та притулку, покращення знань та навичок роботи в сфері міграції та притулку різних цільових груп, експертизи та розробки спільних рекомендацій щодо покращення законодавства. Своєю метою Проект вбачає консолідацію зусиль громадського сектору та міжнародних організацій для підтримки держави на шляху реформування міграційної системи у відповідності до європейських та міжнародних стандартів.
 

Національний форум буде присвячено захисту прав людини в міграційному контексті, міжнародним та національним правовим інструментам, викликам та напрацюванням. Форум складатиметься із чотирьох тематичних підгруп, кожна з яких працюватиме над оцінкою ситуації щодо конкретних проблем захисту чи окремої вразливої категорії, зокрема:

1.    Законодавчі новели та шляхи врегулювання проблеми безгромадянства в Україні. Подальші практичні кроки.
2.    Альтернативи міграційному ув’язненню. Міжнародні стандарти та практика. Чи працюватиме це в Україні?
3.    Захист дітей біженців в контексті міжнародних зобов’язань України. Виконання Факультативного протоколу до  Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах.
4.    Умови прийняття. Першочергові кроки України назустріч забезпеченню прав біженців та шукачів притулку в контексті Плану дій до Національної стратегії з прав людини. 

У Форумі візьмуть участь представники державних органів, громадських організацій, національні та міднародні експерти. 
Зацікавлених представників громадських організацій, державних органів та активістів запрошуємо до участі у Форумі, заздалегідь подавши  електронну заявку на участь за посиланням тут

Ми сподіваємось на конструктивний діалог так чітко окреслені результати дискусій.

Джерело