Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Міносвіти планує збільшити частку викладання українською у школах для нацменшин

Міністерство освіти і науки України має намір збільшити обсяг викладання українською мовою в школах національних меншин. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, внісши зміни до навчальних планів, можливо збільшити частку викладання предметів українською мовою в школах, де викладають мовами нацменшин.

За даними Міносвіти, у 2014/2015 навчальному році в Україні працює 17090 загальноосвітніх навчальних закладів, серед них з українською мовою навчання – 15 696, російською – 621, румунською – 78, угорською – 68.

Крім того, у 616 загальноосвітніх навчальних закладах навчання здійснюється двома і більше мовами.

В Україні впродовж трьох років розроблявся новий законопроект про освіту. Як зазначає директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко, мовою освітнього процесу є державна, а розділи про можливість навчатися мовами меншин він пояснює відповідністю Конституції України, а також ратифікованим європейським документам. Активісти ж стверджують, що всі ці документи гарантують нацменшинам право вивчати мову, а не навчатися нею.

Законопроект про освіту був ухвалений у першому читанні у Верховній Раді.

Радіо Свобода