Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Методологія моніторингу конфліктно-чутливого висвітлення проблем соціальних груп, дотичних до конфлікту, в українських телевізійних ЗМІ

ГО «Телекритика» розробила дану методологію в рамках здійснення Моніторингу друкованих та онлайн ЗМІ на предмет відповідності стандартам конфліктно-сенситивної журналістики, який виконує Координатор проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Посольства Британії в Україні. Зміст документу не обов’язково є таким, що відображає позицію Посольства Британії в Україні.

Завантажити методологію можна тут. 

Метою моніторингу є оцінити висвітлення ключовими українськими національними та регіональними телеканалами тем, дотичних до конфлікту (внутрішньо переміщені особи, національні меншини, мешканці Донбасу та інших груп) всередині та поза межами України, з позицій конфліктної чутливості.

У документі предстставлено словник конфліктно нейтральної лексики, типові порушення правил конфліктно-чутливої журналістики та алгоритм моніторингу.

Media Sapiens