Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Кримськотатарська Вікіпедія відзначає річницю створення

Сьогодні Кримськотатарській Вікіпедії виповнилося 8 років. 

Про це йдеться у дописі спільноти «Українська Вікіпедія» у Facebook.

Ініціатором створення проекту став житель Москви Олександр Горяїнов, який етнічно не є кримським татарином, проте досить добре володіє кримськотатарською мовою. 

«Статті розділу вирішили передавати за допомогою латинського алфавіту, затвердженого на II Курултаї кримськотатарського народу, і вже наступного дня новостворений сегмент Вікіпедії містив понад 500 матеріалів. У цілому ж, за 8 років існування сегмента кримськотатарською мовою створили близько 4500 статей», - йдеться у дописі. 

В «Українській Вікіпедії» вважають, що «відновлення традицій, звичок, історичних спогадів та, перш за все, розповсюдження рідної для кримських татар мови — це ті аспекти, які мають стати наріжним каменем співпраці кримських татар та українців на гуманітарній ниві». На їх думку, саме Вікіпедія і може стати інструментом, який дозволить втілити в життя ініціативи з популяризації кримськотатарської мови серед молоді і закласти фундамент для створення серйозного інформаційного поля кримськотатарською мовою.

Нагадуємо, що Вікіпедія запустила сервіс автоматичної оцінки якості статей. Сервіс з відстеження якості правок Objective Revision Evaluation Service (ORES) 30 листопада став доступний всім учасникам інтернет-енциклопедії Вікіпедія.

Media Sapiens