Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Комісія з журналістської етики випустила посібник про дотримання стандарту гендерної рівності у медіа

Комісія з журналістської етики та Українська асоціація видавців періодичної преси видали посібник «Стандарт рівності: Посібник пресової практики з гендерної перспективи (2015)».

Посібник написаний експертами та експертками консультаційного пілотного проекту, під час якого чотири українські друковані видання на практиці випробовували на собі переваги збалансованого підходу до висвітлення гендернозабарвлених тем та планування тематики видання відповідно до інформаційних запитів читачів/читачок та професійних стандартів журналістики.

Так, посібник пояснює, чим журналістській спільноті корисний гендернозбалансований підхід до змісту публікацій, як проводити гендерний аналіз публікації чи сюжету, як самі журналісти та журналістки оцінюють питання гендерної рівності в роботі українських медіа, у чому виявляється комунікативна агресія в ЗМІ та ін.  

Він містить дослідження досвіду редакцій, поради закордонної експертки проекту Сюзанни Молл, конкретні рекомендації щодо інноваційних змін у редакційному плануванні і повсякденні, що робить його корисним журналістам/журналісткам, викладачам/викладачкам та усім, хто цікавиться сучасними тенденціями розвитку медіа.

Видання здійснено в рамках реалізації Проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» за фінансування уряду Канади.

До авторського колективу увійшли: Юлія Гончар, Тетяна Кузнецова, Олексій Погорелов, Сергій Штурхецький (редактор). 

Завантажити посібник можна за посиланням

Нагадуємо, що у грудні АУП видала посібник «Абетка медіа» німецького професора Норберта Больца. Видання 9 грудня презентували в Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні, яке підтримало вихід книги.

Media Sapiens