Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Головне слідче управління розкритикувало дії слідчих Солом'янського райвідділу поліції у Києві через відсутністть перевірки мотиву релігійної нетерпимості

Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України (ГСУ МВС) розкритикувало дії слідчих Солом'янського райвідділу поліції у Києві і зажадало прискорити хід розслідування, виклавши свій план дій.

Про це йдеться у дорученні ГСУ МВС, текст якого має у своєму розпорядженні Крим.Реалії.

Зокрема, в тексті доручення йдеться, що оперативний підрозділ Солом'янського відділення національної поліції не перевірив версію про появу ісламофобського напису на дверях приміщення «Асоціації мусульман України» (АМУ) на грунті релігійної нетерпимості.

ГСУ МВС має намір провести нараду за участю оперативних співробітників, які супроводжують розслідування справи про появу ісламофобського напису.

Юрист АМУ Сергій Орлов у коментарі Крим.Реалії висловив надію, що реакція ГСУ МВС позитивно вплине на темпи розслідування.

«Сподіваємося, що розслідування піде швидше тепер», – зазначив Орлов.

Він не виключив, що у разі подальшого затягування розслідування, АМУ звернеться за підтримкою до депутатів Верховної Ради України.

Солом'янське управління поліції Головного управління Нацполіції у Києві внесло заяву АМУ про ісламофобський напис до єдиного реєстру досудових розслідувань, кваліфікувавши його за статтею 296 частина 1 КК України (хуліганство – КР).

У ніч на 22 березня цього року невідомі намалювали свастику і написали «no islam» на дверях приміщення АМУ по вулиці Борщагівській у Києві.

АМУ була створена 2014 року мусульманами, які виїхали з Криму після анексії, а також мусульманами з інших регіонів України. Її очолює кримчанин, випускник університету Ер-Ріяда (Саудівська Аравія) Елімдар Хайруллаєв.

Радіо Свобода