Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Гала-вечір для вручення ADAMI Медіа Призу 2016 буде проходити під патронатом Генерального секретаря Ради Європи та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ

ADAMI Медіа Приз з гордістю повідомляє, що гала-вечір для вручення ADAMI Медіа Призу за Культурне Різноманіття у Східній Європі буде проходити під патронатом Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуньї Міятович. Приз вручається журналістам, мовникам і авторам фільмів з шести країн Східного партнерства ЄС: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України – за створення найкращих телевізійних, онлайн програм і фільмів, які просувають теми інтеграції, міграції, а також етнічне, релігійне і культурне різноманіття. Гала-вечір для нагородження переможців пройде 24 листопада 2016 р. в Києві.

11 жовтня 2016 р. у Страсбурзі, Франція, директор ADAMI Медіа Призу у співпраці з Радою Європи представить проект ADAMI Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). У цьому заході також візьмуть участь три режисери з країн Південного Кавказу, які виграли головні призи ADAMI в 2015 р. – вони покажуть членам ПАРЄ свої фільми, які перемогли в конкурсі.

Рада Європи працює над тим, щоб забезпечити права людини, демократію та верховенство права в усій Європі. Генеральний секретар відповідає за стратегічне управління роботою організації. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стежить за ситуацією в медіа-сфері у державах-членах ОБСЄ, виносить ранні попередження про порушення свободи вираження поглядів та свободи ЗМІ, а також сприяє реалізації державами-членами своїх зобов'язань щодо цих свобод. «З огляду на те, що метою нашого Призу є підтримка мирного співіснування народів у Східній Європи за допомогою ЗМІ, для нас величезна радість отримати патронат Генерального секретаря Ради Європи та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ. Ми переконані, що під їхньою егідою наша ініціатива приверне більший інтерес громадськості до тем культурного різноманіття та інтеграції», – заявив Штефан Тольц, програмний директор ADAMI Медіа Призу.

Телевізійні мовники, продюсери, журналісти та молоді творці фільмів з шести країн-учасниць ADAMI Медіа Призу можуть подавати заявки на участь у конкурсі і надсилати свої фільми, відео та онлайн матеріали, присвячені питанням інтеграції та культурного різноманіття, до 10 жовтня 2016 р. Міжнародне журі розгляне і оцінить всі подані роботи. Продюсерів, режисерів і журналістів, номінованих у будь-якій з шести номінацій ADAMI Медіа Призу, запрошують взяти участь у гала-церемонії нагородження переможців 24 листопада 2016 р. в Києві, де вони зможуть налагодити контакти з представниками мовників і працівниками ЗМІ з усієї Європи.

 

Про Раду Європи
Рада Європи є провідною організацією з прав людини на континенті. До неї входять 47 держав, 28 з яких також є державами-членами Європейського Союзу. Рада Європи просуває права людини за допомогою міжнародних конвенцій, зокрема, Європейської конвенції з прав людини, Конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, Конвенції про кіберзлочинність тощо. Рада Європи проводить моніторинг прогресу держав-членів в цих питаннях і виносить рекомендації через механізм незалежних експертних органів. Детальніше див. на веб-сайті: www.coe.int.

 

Про Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ стежить за ситуацією в медіа-сфері у всіх 57 державах-членах ОБСЄ. Вона також може виносити ранні попередження про порушення свободи вираження поглядів та свободи ЗМІ та сприяє повному виконанню державами-членами своїх зобов'язань щодо цих свобод. Детальніше див. на веб-сайті: www.osce.org/fom, у Twitter: @OSCE_RFoM та www.facebook.com/osce.rfom.

 

Про ADAMI Медіа Приз
У центрі уваги ADAMI Медіа Призу – робота журналістів та інших співробітників ЗМІ в країнах Східного партнерства ЄС. Мета ADAMI – підтримка мирного співіснування між народами за допомогою просування нових ідей і бачення в ЗМІ, а також заохочення інтересу медіа до тематики культурного різноманіття та інтеграції. Фінансову підтримку ADAMI Медіа Призу надає Міністерство закордонних справ Німеччини і ProCredit Group. Він проводиться у партнерстві з Європейською мовною спілкою, Академією Deutsche Welle, Німецьким товариством східноєвропейських досліджень і підтримується такими медіа-партнерами, як ARTE, ZDF, Громадським мовником Грузії, Національною телекомпанією України та Телерадіо-Молдова. Детальніше див. на веб-сайті: www.adamimediaprize.eu.