Про Ініціативу Розмаїття

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості неспровокованих злочинів на расовому підґрунті, починаючи з грудня 2006 року, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Міжнародна Амністія (МА) та інші зацікавлені неурядові організації створили мережу Ініціатива Розмаїття (ІР)у квітні 2007 року з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

Членом наглядової ради НСТУ у сфері забезпечення прав національних меншин стала Дарія Карякіна

15 грудня на конференції з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері забезпечення прав національних меншин було обрано заступницю голови правління МГО «Інтернаціональний союз» Дарію Карякіну.

31 громадська організація висунула 13 кандидатів на пост члена наглядової ради НСТУ. Голоси розподілилися таким чином:

1. Ашот Аванесян (Спілка ГО "Рада національно-культурних громад") - 45
2. Аднан Джовад Аль-Кадими (ГО "Іракський дім") - 35
3. Федора Арнаут (ВГО "Союз гагаузів України") - 49
4. Ескендер Барієв (ГО "Земляцтво кримських татар") - 50
5. Надія Єфимищ (ГО "Спілка уральських народів України") - 39
6. Дарія Карякіна (МГО "Інтернаціональний союз") - 93
7. Інеш Кдирова (ГО "Всеукраїнська асоціація корейців") - 51
8. Василь Келіогло (ГО "Гагаузьке національно-культурне товариство "Халк Бірлій") - 50
9. Євген Кечеджі (Харківське міське товариство греків "Геліос") - 47
10. Володимир Лейсле (Спілка об'єднань громадян "Рада німців України") - 48
11. Салман Садаєв (ВГО "Діаспора чеченського народа") - 38
12. Мехман Умуд огли Салманов (ГО "Спілка азербайджанської молоді в України") - 77
13. Михайло Товт ("Товариство угорської культури Закарпаття") - 38

Нагадаємо, що конференція громадських об’єднань та асоціацій у сфері забезпечення прав національних меншин відбулася 19 жовтня, але на ній так і не було обрано члена наглядової ради, оскільки два кандидати в трьох раундах голосування набрали однакову кількість голосів.

Процес обрання наглядової ради Суспільного мовника розпочався восени 2014 року, коли вперше було оголошено про прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій. Після внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» в березні 2015 року процес проведення конференцій було відтерміновано і повторно оголошено про прийом заяв у липні. У зв’язку зі зміною статусу громадських організацій право брати участь в обранні наглядового органу НСТУ отримала значно більша кількість об’єднань. Також було розширено сфери їх діяльності – додано сферу захисту прав національних меншин.

Наразі вже обрано вісім членів наглядової ради від парламентських фракцій і груп: Світлана Остапа («Самопоміч»), Лаврентій Малазонія («Опозиційний блок»), Віталій Портников («Народний фронт»), Сергій Таран («Блок Петра Порошенка»), Тарас Аврахов («Воля народу»), Ігор Хохич («Відродження»), Микола Давидюк («Радикальна партія Олега Ляшка»), Володимир Яворівський («Батьківщина»).

Від громадськості у сфері науки та освіти обраний Олексій Панич (ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера» в Шевченківському районі м. Києва), у сфері фізичного виховання та спорту - Володимир Бринзак (ВГО «Національний олімпійський комітет України»), у сфері журналістики – Тетяна Лебедєва, управозахисній сфері - Тараса Шевченка, у сфері захисту інтересів дітей та молоді Вадим Міський (ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна»). Члена наглядової ради від сфери забезпечення прав національних меншин не було обрано – два кандидата у трьох раундах головування набрали однакову кількість голосів.

Media Sapiens